Cape Coral

   CAPE CORAL, FL, to urokliwa miejscowość połączona kilkoma mostami z Fort Myers. Miasta oddziela rzeka Caloosahatchee. Cape Coral to największe miasto między Tampą a Miami. Charakteryzuje się olbrzymią ilością sztucznych kanałów (ponad 600km), dlatego też większość nieruchomości leży nad kanałami wodnymi. Ze względu na mnogość dróg wodnych i kanałów prowadzących przez Cape Coral, miasto często nazywane jest „Waterfront Wonderland”. Większość kanałów przystosowano do żeglowania. Część z nich ma również bezpośredni dostęp do Zatoki Meksykańskiej. Jest to bardzo ciche i spokojne miejsce z wieloma restauracjami, sklepikami i polami golfowymi. Cape Coral ma także dwie plaże oraz punkt widokowy, z którego można podziwiać niezapomniane zachody słońca. W Cape Coral spotkamy wielu zagranicznych turystów. Szczególnie Niemcy upodobali sobie te okolice.

RYNEK NIERUCHOMOŚCI

    W Cape Coral – jak nigdzie indziej – znajdziesz szeroki wybór domów jednorodzinnych. Ceny są tu znacznie niższe niż w innych regionach. Już za $120,000 kupisz trzypokojowy dom, z dużym ogrodem w cichej i przyjaznej okolicy. Jeśli jesteś miłośnikiem wędkarstwa i chciałbyś mieć możliwość łowienia ryb ze swojego ogródka oraz posiadać własny pomost z miejscem na łódkę lub jacht, Cape Coral to idealne miejsce dla Ciebie! Znaleźć można również wiele mieszkań tuż nad kanałem lub rzeką i to już od $139,000 za dwupokojowe mieszkanie z pięknym widokiem na wpływające i wypływające jachty.

PLAŻA

   Generalnie Cape Coral nie posiada dostępu do zatoki i nie ma żadnej plaży. Najbliżej jest Fort Myers Beach lub plaże na Sanibel Island lub Captiva. Z myślą o mieszkańcach Cape Coral stworzno nie wielką plażę w downtown przy Bimini Basin.